Už snad ne! Koronavirus se bude vracet každou sezónu na podzim, varují experti. Vznikne permanentní celosvětová karanténa – jak si přála Greta?

Na včerejší tiskové konferenci v Bílém domě doslova šokoval veřejnost ředitel Institutu pro alergie a infekční choroby Anthony Fauci. “Musíme se připravit na druhou vlnu Covid-19, která vypukne zřejmě letos na podzim s příchodem chřipkové sezóny.”


Bože! To znamená, že i když bude nalezena účinná vakcína, příští chřipkovou sezónu už bude zcela k ničemu, i kdyby s ní mělo být očkováno všech 7,7 miliard lidí na planetě.


Nový koronavirus vykazuje stejné vlastnosti, jako jiné chřipkové viry. V teplejších měsících hibernuje, mutuje a znovu se aktivuje s příchodem chladnějšího počasí na podzim.
Permanetní karanténa

Pokud by se prokázalo, že je Covid-19 skutečně smrtelnější, než obyčejná chřipka (vědci dosud nevědí s jistotou), znamenalo by to celoplanetární globální a permanentní karanténu, která by měla hrozivé a trvalé důsledky pro celý globalizovaný svět.


Greta nás varovalaa teď to přišlo? Kdo věří této pohádce?

Lidé by nesměli cestovat do zahraničí a ani opouštět své města. Nesměli by se shromažďovat a demonstrovat – například za svá práva. Nemohli by se sdružovat v hospodách a kritizovat vládu a celý systém.
Žádné hospody ani školy

Mezilidská interakce by byla omezena jen na elektronickou rovinu. Lidé by pracovali z domovů. Děti by s učily také doma.

Došlo by ke zhroucení světových cen ropy, nikdo by necestoval, letadla by nelétala (pouze by převážela zboží). Došlo by k nevídanému snížení emisí CO2 přesně tak, jak si to přeje aktivistka Greta Thunberg.
Role této dětské aktivistky už skončila – a nyní už vystupuje jen jakási ikona. Jejím úkolem bylo připravit lidstvo na dobu, kdy bude všechno jinak. Aby ten úder nebyl až tak tvrdý. Stejně je.


Ztráta svobod

V podstatě už je jen otázkou, zda bude tato karanténa celoroční, nebo bude pokrývat jen chřipkovou sezónu. Lidstvo by tak fungovalo ve dvou módech: Zimním a letním.

Módy by však fungovaly zřejmě je na přechodnou dobu – záhy by přejde na permanentní zimní mód, tedy globální permanentní karanténu.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh