Prezident Zeman ve formě: Tunelář Bakala se třese před úspěšným Kellnerem. Jsem rád, že je TV Nova v českých rukou. “Bakalovy novinářské tasemnice píší závistivé pitomosti za peníze z vytunelovaného OKD. Já si počkám, jak dopadne vyšetřování.” To nejlepší z Týdne s prezidentem


“Já bych se jako novinář styděl brát peníze, které nepochybně pocházejí z vytunelování OKD. Některým novinářům ale tyto peníze nesmrdí,” uvedl prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov.


To nejlepší z pořadu Týden z prezidentem z 31. 10. 2019 zde:Kauza OKD se týká podezřelých machinací kolem firmy Ostravsko-karvinské doly, kterými mohla být způsobena škola 6 miliard korun. Hlavním aktérem byl zřejmě podnikatel Bakala, který financuje mimo jiné Hospodářské noviny, týdeník Respekt, portál Aktuálně.cz a další. Bakala je také podle mnohých také klíčovou zákulisní postavou České televize.

Prezident Zeman považuje všechny Bakalovy média za dezinformační a samotného Bakalu za tuneláře a podvodníka, napojeného na nadnárodní zájmy, které usilují o změnu poměrů v České republice. Financování Bakalových médií má podle prezidenta zdroj právě v kauze OKD, při níž byly tisíce horníků připraveny o byty.


Dvojí metr

“Já si počkám, jak padne vyšetřování parlamentní komise ohledně OKD,” uvedl Zeman. Komise již oznámila, že podává několik trestních oznámení. V případě uznání viny by hrozil Bakalovi a dalším trest odnětí svobody kolem deseti let.

Prezident Zeman v pořadu Týden s prezidentem vyjádřil své potěšení, že televize Nova je v českých rukou. Nového majitele firmu PPF podnikatele Petra Kellnera označil na úspěšnou – na rozdíl od Bakaly.


Prezident také upozornil na schizofrenii Bakalových médií, když na jednu stranu kritizují Kellnerovy firmy za podnikání v Číně a u jiných, například Škoda auto, jim to nevadí. Škoda auto je součástí koncernu Volkswagen, vlastněného Němci.

Zeman dále upozornil, že BIS (Bezpečnostní informační služba) má ředitele popletu a mluvčího hlupáka, který ani neví, že podle zákona je náplní práce BIS ekonomická kriminalita a odhalování korupce.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh