Pozor! Německem otřásá skandál kolem pedofilie v mateřských školách. Metoda “Original Play” a trestní oznámení vyděšených rodičů. Běží též v Česku! “Dáváme dětem lásku,” tvrdí guru. Česká média mlčí. VIDEO s titulky

Obrovský skandál otřásá Německem kolem výukové metody Original Play (Prvotní hra) kvůli podezření z pedofilie v mateřských školách. Tato metoda, při které si děti hrají s cizími dospělými, je praktikována i v některých mateřských školách v Česku, kde ji zaštiťuje Institut pro podporu inovativního vzdělávání.

Při terapiích Original play dospělí, kteří za to zaplatí, děti hladí, mačkají, tisknou se k nim a nechávají je po sobě lézt. Některé polohy jsou podobné zápasu nebo judu.

Přestože jde o zprávu mimořádné důležitosti, česká média o ní neinformovala.


Reportáž s titulky ZDE

Reportáž německé veřejnoprávní televize ARD (8 minut, titulky)

Reportáž v originále na programu das Erste (ARD) ZDE


Leták, propagující workshopy Original Play v Brně

Během terapií si děti hrají často s cizími dospělými, kteří za to zaplatí, mnohdy přes internet. Rodiče podali několik trestních oznámení.

Reportáž přinesla německá veřejnoprávní televize ARD a rakouská ORF. Informaci o hře Original Play přinesl mimo jiné i nejčtenější deník Der Bild a další média.


Autorem metody je pan Fred Donaldson (76), který byl v České republice již pětkrát. Na svých přednáškách zdůrazňuje, že je hra určena nejen rodičům, pedagogům, terapeutům, ale také managerům a obchodníkům. Podle německých médií se představuje jako bývalý profesor, kterým nikdy nebyl.


“Nikdo se mě neptal, jaká je moje motivace jít do třídy mezi děti a hrát s nimi Original Play. Mohl jsem být pedofil. Nikoho nezajímali moje osobní údaje, nebo výpis z trestního rejstříku. Zajímali je jen peníze,” uvedl pro německý časopis Kontraste účastník workshopu, který tam byl pod falešnou identitou.


Deník Der Bild o “Original Play” ZDE

Časopis Der Spiegel o hře “Original Play” ZDE


Každý, kdo má zájem, se může zaregistrovat do některého z workshopů přes internet za 200 až 250 EUR. V Německu se Original Play provádí nejméně od roku 2014, v České republice je první záznam v roce 2017.


Fred Donaldson, který hru Original Play “vynalezl”

„Original Play je umění dávat lásku a přijímat lásku,“ říká autor metody Američan Fred Donaldson. Jeho koncept údajně snížil agresivitu ve školkách a školách v USA, Argentině, Jižní Africe a několika zemích EU, včetně České republiky. Donaldson má desítky tzv. Učňů, kteří jeho metodu šíří po světě.


Snímek z terapie Original Play

Rodiče v Berlíně a Hamburku hlásili policii případy týrání a dokonce znásilnění. Mnozí z nich předtím neměli ani tušení, že školka, kam chodí jejich děti, terapii Original Play praktikuje. Státní zastupitelství v Berlíně vyšetřování odložilo.

Zastánci terapie „Original Play“ tvrdí, že metoda je nyní nespravedlivě odsouzena. Žádné dítě není nuceno k fyzickému kontaktu, řekla Sonja Milleová, která již deset let „Original Play“ nabízí v Rakousku.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh