Bravo! Skvělý projev prezidenta Zemana ke koronaviru. Poděkování Číně za pomoc. Pohlavek opozici (k pumpám!), uvřeštěným novinářům a štěkajícím hercům. Doslovný přepis

Prezident Zeman dnes večer přednesl projev velkého státníka. Spatra, klidným hlasem, věcně, po ruce sklenici vody. Zdůraznil pomoc Číny i to, že nám žádná jiná země nepomáhá. Ostře zkritizoval opozici, kterou poslal k pumpám, a na ni napojené novináře. Projev trval sedm minut.Projev prezidenta Miloše Zemana

Projev prezidenta vysílala televize Prima. To je velká ostuda pro Česko televizi, kterou Miloš Zeman dlouhodobě kritizuje kvůli propagandistickému obsahu.
“Pokud jde o naši opozici, tak když teče do lodi voda, musí všichni k pumpám. Chtěl bych opozici vyzvat k tomu, aby podporovala opatření vlády, a pokud toho není schopna, tak aby alespoň po dobu karantény mlčela,” uvedl prezident Zeman.


Dodávky z Číny bude zajišťovat ruské velkokapacitní letadlo Ruslan Antononov.


Ohromující stroj Ruslan Antonov, který bude dovážet do České republiky z Číny zdravotní pomůcky.

“Nevšímejte si poštěkávání a vřeštění našich novinářských komentátorů, kteří jako obvykle píší o všem a nerozumí ničemu,” řekl prezident Zeman.
Doslovný přepis projevu prezidenta Miloše Zemana (19.3.2020)

Vážení a milí spoluobčané,

asi před čtrnácti dny jsem poprvé vydal veřejné prohlášení k epidemii koronaviru. V tomto prohlášení jsem plně podpořil vládu České republiky v jejich opatřeních a varoval před panikou.

Od té doby se stalo to, že počet nakažených se výrazně zvýšil a nelze v nejbližších dnech vyloučit ani první smrtelné případy. Na druhé straně jsou už i první případy uzdravených.


Vyhněte se dvěma extrémům

Chtěl bych vás proto vyzvat, abyste se vyhnuli dvěma extrémům. Ten první spočívá v tom, že tuto epidemii budete zlehčovat. Například jakýsi divadelní principál zcela nedávno prohlásil, že koronavirus je jenom lehká chřipka, a kritizoval opatření vlády.

Ten druhý extrém pak spočívá v tom, že propadnete panice a strachu. Už minule jsem říkal, že strach nás oslabuje, a chtěl bych vás proto vyzvat k odvaze.


Pomoc Číny a Ruska. Sedm letadel

Pokud jde o současnou situaci, pozval jsem si jak současného, tak bývalého ministra zdravotnictví a ptal jsem se jich, jaký je největší problém v boji s koronavirem. Dostal jsem odpověď, že tímto problémem je výrazný nedostatek zdravotnických prostředků.

Chtěl bych proto poděkovat Čínské lidové republice, která nám jako jediná země pomohla v dodávce těchto prostředků. Poslali jsme sedm letadel Travel Service do Číny.

Pokud jsem správně informován, první dodávka testovacích přípravků již dorazila do České republiky a k dispozici je i letadlo Ruslan, velkokapacitní letadlo, které tuto pomoc bude zajišťovat v budoucnosti.


Opozice k pumpám

Pokud jde o naši opozici, chtěl bych připomenout, že v době, kdy jsem byl předsedou opoziční strany a byla zde ekonomická krize, řekl jsem, že když teče do lodi voda, musí všichni k pumpám.

Chtěl bych rovněž naši opozici vyzvat k tomu, aby podporovala opatření vlády, a pokud toho není schopna, tak aby alespoň po dobu karantény mlčela.


Nevšímejte si příliš poštěkávání a vřeštění našich novinářských komentátorů, kteří jako obvykle píší o všem a nerozumí ničemu. A o to větší pozornost věnujte radám odborníků, které vám mohou pomoci.


Chvála dobrovolníků

Nesmírně vítám spontánní aktivity dobrovolníků, kteří se sdružují, aby pomohli svým spoluobčanům, ať už jde o pomoc důchodcům nebo rodinám s dětmi, které nemá kdo hlídat, případně pomoc mediků v nemocnicích a podobně.

Dokonce i herci, z nichž někteří si stěžovali, že nemají kšefty, by udělali lépe, kdyby například navštívili domovy důchodců a přinesli tam trochu radosti.


Vážení a milí přátelé, co říci na závěr. Přál bych vám, abychom se měli rádi, abychom k sobě byli laskaví a vstřícní, abychom pomáhali jeden druhému a abychom dokázali v této těžké době svoji lidskost.

Děkuji vám za vaši pozornost a na shledanou v lepších časech.close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh