Atentát na Trumpa? Rychlý odvoz prezidenta USA do vojenské nemocnice u Bílého domu. Jeho ochutnávač byl otráven a umírá. Děsivá zpráva v předvolebním chaosu, kterou média nepovažují za důležitou


Prezident USA Donald Trump (73) byl odvezen na neplánovanou prohlídku do nemocnice poté, kdy u jeho osobního ochutnávače vypukly vážné zdravotní problémy. Testy ukázaly, že byl prezidentův ochutnávač otráven jedem s dlouhodobým účinkem.


K události došlo již v sobotu, ale začala nabývat ostrých obrysů až nyní, kdy ji potvrzuje stále více nezávislých zdrojů. Bílý dům neoznámil bližší podrobnosti, ale základní informace potvrdil. Zdravotní stav Trumpova ochutnávače je podle posledních informací velmi vážný.


Americká média o události informují rozpačitě. Ta, která nejsou prezidentovi nakloněna, což je drtivá většina, nesměle spekulují o infarktu. Prezidentské volby budou za rok, kampaň už začala. Trump je považován za velkého favorita. Na hrozbu otravy jedem, která by vypadala jako “přirozené úmrtí” upozornilo již dříve několik komentátorů.


Kolona aut s prezidentem Trumpem míří do nemocnice Walter Reed nedaleko Bílého domu

Opozice (tzv. Demokratická strana USA) tuší volební porážku a stupňuje tlak do nepříčetnosti. Sázka na “ruskou kartu” nevyšla, podpora zdivočelých médií se míjí účinkem. Případné zdravotní problémy prezidenta by se jim velmi hodily.


Prezident Trump se podrobil prohlídce ve vojenské nemocnici Walter Reed ve Washingtonu, kam byl předtím převezen i jeho ochutnávač. Stejná nemocnice byla zvolena kvůli porovnání vzorků, ale také kvůli lokaci – leží jen pár set metrů od Bílého domu.

Podle některých indicií se udělalo prezidentovi nevolno, o čemž napovídá rychlost provedení akce. Na videu vidíme, že prezident nemá kravatu a jedná ve spěchu. Nemocnice nebyla o Trumpově příjezdu informována předem, do okolí nebyly rozmístěni odstřelovači, jak bývá v podobných situacích obvyklé.

Lékaři nyní porovnávají vzorky, zatím nejsou jednoznačné informace, zda byly v těle prezidenta Trumpa nalezeny stopy jedu.


Na Trumpa byly spáchány tři doložitelné pokusy o atentát. V roce 2016 se pokusil jeho odpůrce vytáhnout na veřejném shromáždění policistovi pistoli. V roce 2017 byl zatčen islámský terorista, který atentát na Trumpa plánoval. V roce 2018 se poslal válečný veterán Trumpovi bombu v balíčku, který zadržely tajné služby.


close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh