Už se to blíží! Tajný plán Chvilkařů na státní převrat. Letecký den NATO nad Václavským náměstím. Přijede i Bush. Merkelová přiveze milion dárků. Hutka zazpívá revoluční “duet smíření” s Nohavicou. Už se těšíme!

Sluníčkáři z Milionu chvilek už vědí, že 17. listopad patří jen jim. Byla to jejich revoluce, ačkoli mnoho z nich tehdy ani nebylo na světě. Vždyť právě proto! Ve spolupráci s Českou televizí již obsadili Václavské náměstí a několik okolních vrchů. Cíl je jasný: Nová, lepší revoluce.


Přípravy vrcholí a podle předběžných zpráv má přijet i bývalý americký prezident Georg W. Bush, který už dávno nepije. Byl to právě tento Bush, který držel za oceánem palečky, když jeho tatínek, taky Bush, taky držel.

Pokud však Bush přijede tak jen jako “křoví”. Jednak kvůli tomu, že “Bush” je česky “křoví” a pak také proto, že USA se nikdy nevměšují do záležitostí cizího státu, a když už, tak se vždy jen tak demokraticky vlní v pozadí.

Situaci trochu komplikuje fakt, že jakmile Bush mladší vytáhne paty z USA, hrozí mu zatčení kvůli zločinům proti lidskosti, které spáchal během války v Iráku. Celé to ale bylo nedorozumění, což všichni vědí. Každopádně: Bush prodal cizím zemím tolik amerických zbraní jako nikdo před ním, za což mu děkují zvláště fanoušci míru.


Trio Hutka, Nohavica, Klusčenko

Velkým fanouškem míru je zpěvák Jaroslav “Havel” Hutka, který je největším symbolem revoluce 89. Díky své moudrosti se nechopil žádné politické funkce, živil se kořínky a papírem (každou knihu po přečtení snědl), bydlel v sudu a vylézal jen proto, aby zpíval pořád dokola jednu písničku.

Hutka má v blížících se revolučních dnech zpívat na Václavském náměstí a okolních vrších duet s Jarkem Nohavicou s názvem “Píseň smíření a tři čuníci”. Třetím do party by měl být podle posledních zpráv známý písničkář a rebel Tomáš Klusčenko. Jako přídavek mají připravenu lidovou píseň: “Když jsem já šel tou Putinskou branou.”


Angela a Bernd

Německá kancléřka Angela Merkelová přijede s kamarádem Berndem Posseltem. Prý nám něco dají a něco si vezmou. Co to bude je zatím obestřeno tajemstvím. “Přivezu jich vám milion”, nechala se slyšet Mutti.

Kamarád Bernd, který si do Prahy odskočí ze srazu sudetského Landsmaschaftu, si prý na oplátku “vezme něco, co se nedá odnést”. Takže čert ví, asi vzájemnost.


Dny NATO a rušička Pavel

V rámci nové, lepší revoluce se bude nad Václavským náměstím konat letecká přehlídka NATO, což všichni vítáme, protože – přiznejme si to – právě díky NATO se máme o mnoho lépe a můžeme v klidu spát, což se nám v dobách Varšavské smlouvy nemohlo stát ani náhodou. Mnozí občané se dodnes budí hrůzou, když si vzpomenout, jaké to bylo, když nemohli klidně spát.


Jako zlatý hřeb programu má vystoupit budoucí prezident Petr Pavel, bývalý komunista, model AVU, generál a velitel NATO, který se snese padákem přímo na pódium. Generálova přítomnost má i praktický význam: Je třeba chránit letadla a vrtulníky, které budou létat nad Prahou, aby si je odstřelovači nespletli s drony. Generál Pavel má prý schopnost vyzařovat vlny, proto byl jeden čas v NATO zaměstnán jako rušička.


Závěrem apelujeme na ministerstvo vnitra, aby nám její míroví pracovníci nenasazovali pouta, půjdeme dobrovolně.

Poznámka: Výše uvedený text může obsahovat prvky satiry a nadsázky (viz například věta “Bush už nepije”).

close
Arfa.cz: Aby ti už neunikl žádný příběh