To snad ne! Dodávková služba “Dáme jídlo” z nás tahá peníze na dovoz migrantů? Daň z nudlí na “Lékaře bez hranic” s rozpočtem miliard euro a podezřením z podpory terorismu?

“Z každé Vaší objednávky posíláme 1 Kč na podporu organizace Lékaři bez hranic.” upozorňuje leták rozvážkové služby “Dáme jídlo”. Což praxi znamená, že každý, kdo si nechá dovézt jídlo, přispívá na organizaci, jejímž hlavní činností je dovoz migrantů do Evropy.Firma Dáme jídlo zažívá v době karanténních opatření zlaté časy. V rámci podpory organizace Lékaři bez hranic skrze dovezené nudle a hamburgery získala od zákazníků v řádech desetisíců korun.


Lékaři bez hranic v podání šikuly Františka Kubáska

Leták Dáme jídlo

Dáme jídlo je největší česká služba rozvozu jídla, která spolupracuje s téměř 3 000 restaurací ve 170 obcích po celé České republice. 


Co na to “Dáme jídlo”

Redakce deníku Arfa se obrátila na firmu Dáme jídlo.

“S organizací Lékaři bez hranic spolupracujeme, ale jedná se o dobrovolný dar ze zisku společnosti, který se nepromítá do výše objednávky zákazníků,” zněla odpověď.

Z výročních zpráv Lékařů bez hranic vyplývá, že firma Dáme jídlo spolupracuje s organizací lékaři bez hranic už čtyři roky.
Zástupce firmy Dáme jídlo předává dar zástupci Lékařů bez hranic

Miliardy na účtě

Lékaři bez hranic o obří nezisková organizace, pracující ročním rozpočtem 1 miliardy euro (cca 25 miliard korun). Působí asi ve třiceti zemích světa. Hlavní náplní její činnosti je v poslední době doprava imigrantů do Evropy.

Za posledních pět let se také díky působení organizace Lékaři bez hranic dostaly do Evropy (často přes protesty cílových států) podle některých odhadů pět milionů migrantů, především z Afriky.


Kolem mocné neziskovky se stahují mraky a stále více států a institucí upozorňuje na její politické zaměření a dárce napojené na fondy u USA a EU.

Vymývání mozků ve škole

V České republice se proti Lékařům bez hranic vzbouřili rodiče dětí z brněnské školy ZŠ Vejrostova. Žáci během ní přispívali ze svého kapesného na sbírku této organizace, což vzedmulo nelibost mnoha rodičů, kteří to vnímali jako nátlak na své děti a měli obavy z “vymývání mozků”.


„I díky finanční pomoci dětí ze ZŠ Vejrostova mohly lodě Lékařů bez hranic zachránit 79 530 uprchlíků ze Středozemního moře a převézt je do Evropy,” pochvaluje si organizace Lékaři bez hranic na stránkách místního časopisu.

Měření “hubeňoučkých paží

“V prvních třídách proběhlo měření paže nad loktem, aby si děti uvědomily, jak hubeňoučké jsou paže podvyživených dětí a jak dobře je, že máme co jíst i co mlsat,” uvádějí Lékaři bez hranic na svých webových stránkách o působení na ZŠ Vejrostova v rámci akce „Postavme se hladu“.


Znepokojení rodiče žáků ZŠ Vejrostova se obrátili na místní radnici. Ta další působení na Lékaři bez hranic ve škole zakázala.Vnucování pocitu viny

„Neziskovky infikují svou ideologií děti a vnucují jim falešný pocit viny za to bohatství a falešný pocit jakési potřeby solidarity se zeměmi ze třetího světa,“ uvedl Hynek Charouz z hnutí Rodiče proti indoktrinaci školáků.

Na zasedání zastupitelstva se mimo jiné objevily i transparenty „Nezneužívejte naše děti“.


Dovoz migrantů a jejich řízení jako zbraně

Lékaři bez hranic (známá pod francouzskou zkratkou MSN) vozila na svých lodích migranty tak horlivě, až jim italská vláda zakázala činnost. I přes zákazy však organizce v dovozu migrantů pokračuje.


loading…

Lékaři bez hranic stáli podle maďarských úřadů letos v únoru za masivním pokusem o ilegální přechod hranic. Podle maďarských médií akci naplánovali dobrovolníci organizace Lékaři bez hranic a pak ji koordinovali mezi migranty.


Vykázání byli i z Austrálie, když porušili dohodu s tamní vládou a místo místních obyvatel se věnovali migrantům.Prostituce za léky

V roce 2018 obvinilo několik bývalých pracovnic členy organizace, že si na misi v Africe využívali služeb místních prostitutek. Za služby jim platili i léky. BBC to řeklo osm pracovnic charity. Jedna z nich, údajně přistihla vysoce postaveného kolegu vyslaného do Keni, jak si do ubytovacího zařízení organizace vodí dívky.


Francouzská židovská obec obvinila organizaci Lékaři bez hranic z oslavování palestinského teroru kvůli výstavě o okupaci palestinských území.Zdroje: Idnes, Rozhlas, Parlamentní listy, Dáme jídlo


Dočetli jste až sem? Sdílejte tento článek!


Holler Box
Holler Box